FL2500213Z
DigiKey Part Number
FL2500213ZTR-ND - Tape & Reel (TR)
FL2500213ZCT-ND - Cut Tape (CT)
FL2500213ZDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FL2500213Z
Description
CRYSTAL 25.0000MHZ 20PF SMD
Detailed Description
25 MHz ±20ppm Crystal 20pF 30 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
30 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
25 MHz
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Stability
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.031" (0.78mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Base Product Number
Load Capacitance
20pF