FH3200025 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
Diodes Incorporated
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Diodes Incorporated
In Stock: 0
Datasheet
CTS-Frequency Controls
CTS-Frequency Controls
32 MHz ±10ppm Crystal 10pF 50 Ohms 4-SMD, No Lead
Total Timing Solutions | Datasheet Preview
FH3200025
DigiKey Part Number
FH3200025TR-ND - Tape & Reel (TR)
FH3200025CT-ND - Cut Tape (CT)
FH3200025DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FH3200025
Description
CRYSTAL 32.0000MHZ 10PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Load Capacitance
10pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
32 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (2.5x2)
Frequency Stability
±10ppm
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)