FH1200004
DigiKey Part Number
FH1200004TR-ND - Tape & Reel (TR)
FH1200004CT-ND - Cut Tape (CT)
FH1200004DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FH1200004
Description
CRYSTAL 12.0000MHZ 12PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
12 MHz ±15ppm Crystal 12pF 150 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
12pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
150 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-30°C ~ 70°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
12 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (2.5x2)
Frequency Stability
±15ppm
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency Tolerance
±15ppm
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)