DMP2004TK-7 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | DMP2004TK-7 |
Description | MOSFET P-CH 20V 430MA SOT523 |
Manufacturer Standard Lead Time | 40 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | P-Channel 20 V 430mA (Ta) 150mW (Ta) Surface Mount SOT-523 |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | DMP2004TK-7 Models |
Category | Vgs(th) (Max) @ Id 1V @ 250µA |
Mfr | Vgs (Max) ±8V |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 175 pF @ 16 V |
Part Status Active | Power Dissipation (Max) 150mW (Ta) |
FET Type | Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) |
Technology | Mounting Type Surface Mount |
Drain to Source Voltage (Vdss) 20 V | Supplier Device Package SOT-523 |
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | Package / Case |
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 1.8V, 4.5V | Base Product Number |
Rds On (Max) @ Id, Vgs 1.1Ohm @ 430mA, 4.5V |