DMP2004DWK-7 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
onsemi
In Stock: 28.786
Datasheet
Mosfet Array 20V 430mA 250mW Surface Mount SOT-363
DMP2004DWK-7
DigiKey Part Number
31-DMP2004DWK-7TR-ND - Tape & Reel (TR)
31-DMP2004DWK-7CT-ND - Cut Tape (CT)
31-DMP2004DWK-7DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DMP2004DWK-7
Description
MOSFET 2P-CH 20V 0.43A SOT363
Manufacturer Standard Lead Time
40 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Rds On (Max) @ Id, Vgs
900mOhm @ 430mA, 4.5V
Manufacturer
Diodes Incorporated
Vgs(th) (Max) @ Id
1V @ 250µA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
175pF @ 16V
Part Status
Active
Power - Max
250mW
Technology
MOSFET (Metal Oxide)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Configuration
2 P-Channel (Dual)
Mounting Type
Surface Mount
FET Feature
Logic Level Gate
Package / Case
6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Drain to Source Voltage (Vdss)
20V
Supplier Device Package
SOT-363
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
430mA