DMP10H4D2S-13 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | DMP10H4D2S-13 |
Description | MOSFET P-CH 100V 270MA SOT23-3 |
Manufacturer Standard Lead Time | 40 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | P-Channel 100 V 270mA (Ta) 380mW (Ta) Surface Mount SOT-23-3 |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | DMP10H4D2S-13 Models |
Category | Vgs(th) (Max) @ Id 3V @ 250µA |
Mfr | Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 1.8 nC @ 10 V |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Vgs (Max) ±20V |
Part Status Active | Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 87 pF @ 25 V |
FET Type | Power Dissipation (Max) 380mW (Ta) |
Technology | Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) |
Drain to Source Voltage (Vdss) 100 V | Mounting Type Surface Mount |
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | Supplier Device Package SOT-23-3 |
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4V, 10V | Package / Case |
Rds On (Max) @ Id, Vgs 4.2Ohm @ 500mA, 10V | Base Product Number |