DMN2005LP4K-7 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
onsemi
In Stock: 123.864
Datasheet
Similar
Panjit International Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Nexperia USA Inc.
N-Channel 20 V 200mA (Ta) 400mW (Ta) Surface Mount X2-DFN1006-3
DMN2005LP4K-7
DigiKey Part Number
DMN2005LP4KDITR-ND - Tape & Reel (TR)
DMN2005LP4KDICT-ND - Cut Tape (CT)
DMN2005LP4KDIDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DMN2005LP4K-7
Description
MOSFET N-CH 20V 200MA 3DFN
Detailed Description
Category
Vgs(th) (Max) @ Id
900mV @ 100µA
Mfr
Vgs (Max)
±10V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
41 pF @ 3 V
Power Dissipation (Max)
400mW (Ta)
FET Type
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Drain to Source Voltage (Vdss)
20 V
Supplier Device Package
X2-DFN1006-3
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
Package / Case
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
1.5V, 4V
Base Product Number
Rds On (Max) @ Id, Vgs
1.5Ohm @ 10mA, 4V