DMN10H220L-7 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
Infineon Technologies
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Panjit International Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Nexperia USA Inc.
Vishay Siliconix
In Stock: 38
N-Channel 100 V 1.4A (Ta) 1.3W (Ta) Surface Mount SOT-23-3
DMN10H220L-7
DigiKey Part Number
DMN10H220L-7DITR-ND - Tape & Reel (TR)
DMN10H220L-7DICT-ND - Cut Tape (CT)
DMN10H220L-7DIDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DMN10H220L-7
Description
MOSFET N-CH 100V 1.4A SOT23
Detailed Description
EDA/CAD Models
DMN10H220L-7 Models
Category
Vgs(th) (Max) @ Id
2.5V @ 250µA
Mfr
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
8.3 nC @ 10 V
Vgs (Max)
±16V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
401 pF @ 25 V
FET Type
Power Dissipation (Max)
1.3W (Ta)
Technology
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Drain to Source Voltage (Vdss)
100 V
Mounting Type
Surface Mount
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
Supplier Device Package
SOT-23-3
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
4.5V, 10V
Package / Case
Rds On (Max) @ Id, Vgs
220mOhm @ 1.6A, 10V