DDZX15-13 is available for purchase but is not normally stocked.
Diodes Incorporated
In Stock: 518
Datasheet
Zener Diode 15 V 300 mW ±3% Surface Mount SOT-23-3
DDZX15-13
DigiKey Part Number
DDZX15-13DI-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DDZX15-13
Description
DIODE ZENER 15V 300MW SOT23
Detailed Description
Category
Current - Reverse Leakage @ Vr
50 nA @ 12 V
Mfr
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C
Tolerance
±3%
Power - Max
300 mW
Base Product Number
Impedance (Max) (Zzt)
18 Ohms