DDZX13B-7 is available for purchase but is not normally stocked.
Diodes Incorporated
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Nexperia USA Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Nexperia USA Inc.
In Stock: 139
onsemi
Central Semiconductor Corp
Central Semiconductor Corp
onsemi
In Stock: 522
Zener Diode 13 V 300 mW ±3% Surface Mount SOT-23-3
DDZX13B-7
DigiKey Part Number
DDZX13BDITR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DDZX13B-7
Description
DIODE ZENER 13V 300MW SOT23-3
Detailed Description
Category
Current - Reverse Leakage @ Vr
100 nA @ 10 V
Mfr
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C
Tolerance
±3%
Power - Max
300 mW
Base Product Number
Impedance (Max) (Zzt)
14 Ohms