BZT52C6V2S-7-F is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
In Stock: 0
Datasheet
Direct
onsemi
In Stock: 6.742
Datasheet
onsemi
Similar
Panjit International Inc.
Similar
Central Semiconductor Corp
In Stock: 16
Comchip Technology
Comchip Technology
Zener Diode 6.2 V 200 mW ±6% Surface Mount SOD-323