B3L30LP-7
DigiKey Part Number
B3L30LP-7DITR-ND - Tape & Reel (TR)
B3L30LP-7DICT-ND - Cut Tape (CT)
B3L30LP-7DIDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B3L30LP-7
Description
DIODE SCHOTTKY 30V 3A UDFN30308
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Diode 30 V 3A Surface Mount U-DFN3030-8
Category
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Mfr
Current - Reverse Leakage @ Vr
1 mA @ 30 V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
Technology
Supplier Device Package
U-DFN3030-8
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
30 V
Operating Temperature - Junction
-65°C ~ 150°C
Current - Average Rectified (Io)
3A
Base Product Number
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
450 mV @ 3 A