AP7384-50Y-13 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | AP7384-50Y-13 |
Description | IC REG LINEAR 5V 50MA SOT89-3 |
Manufacturer Standard Lead Time | 32 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 50mA SOT-89-3 |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | AP7384-50Y-13 Models |
Category | Current - Output |
Mfr | Current - Supply (Max) 25 µA |
Part Status Active | Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ) |
Output Configuration | Mounting Type Surface Mount |
Output Type | Package / Case TO-243AA |
Number of Regulators 1 | Supplier Device Package SOT-89-3 |
Voltage - Input (Max) 40V | Base Product Number |
Voltage - Output (Min/Fixed) 5V |