AP7384-33Y-13
DigiKey Part Number
AP7384-33Y-13DITR-ND - Tape & Reel (TR)
AP7384-33Y-13DICT-ND - Cut Tape (CT)
AP7384-33Y-13DIDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AP7384-33Y-13
Description
IC REG LINEAR 3.3V 50MA SOT89-3
Customer Reference
Detailed Description
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 50mA SOT-89-3
Current - Supply (Max)
25 µA
Protection Features
Current Limit, Thermal Shutdown
Part Status
Not For New Designs
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TJ)
Package / Case
TO-243AA
Supplier Device Package
SOT-89-3
Voltage - Input (Max)
40V
Base Product Number
Voltage - Output (Min/Fixed)
3.3V