Image for AP7353D-31CV4-7 is not available
AP7353D-31CV4-7
DigiKey Part Number
31-AP7353D-31CV4-7TR-ND - Tape & Reel (TR)
31-AP7353D-31CV4-7CT-ND - Cut Tape (CT)
31-AP7353D-31CV4-7DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AP7353D-31CV4-7
Description
IC REG LINEAR 3.1V X1-WLB0707-4
Manufacturer Standard Lead Time
40 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 250mA X1-WLB0707-4 (Type A1)
PSRR
90dB ~ 70dB (100Hz ~ 10kHz)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Voltage - Input (Max)
5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed)
3.1V
Package / Case
4-XFBGA, WLBGA
Voltage Dropout (Max)
0.142V @ 250mA