AP7353D-25CV4-7 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Diodes Incorporated
In Stock: 3.000
Datasheet
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 250mA X1-WLB0707-4 (Type A1)
4-XFBGA, WLBGA
What is a Voltage Regulator Another Teaching Moment | Digi-Key Electronics
AP7353D-25CV4-7
DigiKey Part Number
31-AP7353D-25CV4-7TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AP7353D-25CV4-7
Description
IC REG LINEAR 2.5V X1-WLB0707-4
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Current - Quiescent (Iq)
27 µA
Packaging
Tape & Reel (TR)
PSRR
90dB ~ 70dB (100Hz ~ 10kHz)
Protection Features
Over Current, Over Temperature, Short Circuit
Output Type
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Voltage - Input (Max)
5.5V
Package / Case
4-XFBGA, WLBGA
Voltage - Output (Min/Fixed)
2.5V
Supplier Device Package
X1-WLB0707-4 (Type A1)
Voltage Dropout (Max)
0.166V @ 250mA