AP7350-12CF4-7
DigiKey Part Number
AP7350-12CF4-7DITR-ND - Tape & Reel (TR)
AP7350-12CF4-7DICT-ND - Cut Tape (CT)
AP7350-12CF4-7DIDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AP7350-12CF4-7
Description
IC REG LINEAR 1.2V X2-WLB0606-4
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 150mA X2-WLB0606-4
Category
Current - Output
Mfr
Current - Quiescent (Iq)
400 nA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Control Features
Enable
Part Status
Active
Protection Features
Current Limit
Output Configuration
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Output Type
Mounting Type
Surface Mount
Number of Regulators
1
Package / Case
4-XFBGA, WLBGA
Voltage - Input (Max)
5.25V
Supplier Device Package
X2-WLB0606-4
Voltage - Output (Min/Fixed)
1.2V
Base Product Number
Voltage Dropout (Max)
0.9V @ 150mA