AP7340-23FS4-7 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Diodes Incorporated
In Stock: 0
Datasheet
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 150mA X2-DFN1010-4
Diodes Low Dropout Regulators | Digi-Key Daily
LDO's | Datasheet Preview
AP7340-23FS4-7
DigiKey Part Number
AP7340-23FS4-7DITR-ND - Tape & Reel (TR)
AP7340-23FS4-7DICT-ND - Cut Tape (CT)
AP7340-23FS4-7DIDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AP7340-23FS4-7
Description
IC REG LINEAR 2.3V X2-DFN10104
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
AP7340-23FS4-7 Models
PSRR
75dB (1kHz)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Voltage - Input (Max)
5.25V
Voltage - Output (Min/Fixed)
2.3V
Voltage Dropout (Max)
0.36V @ 150mA