74LVC1G32W5-7 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 74LVC1G32W5-7 |
Description | IC GATE OR 1CH 2-INP SOT25 |
Manufacturer Standard Lead Time | 36 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | OR Gate IC 1 Channel SOT-25 |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | 74LVC1G32W5-7 Models |
Category | Current - Output High, Low 32mA, 32mA |
Mfr | Input Logic Level - Low 0.7V ~ 0.8V |
Series | Input Logic Level - High 1.7V ~ 2V |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Max Propagation Delay @ V, Max CL 1.7ns @ 5V, 50pF |
Part Status Active | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Logic Type | Mounting Type Surface Mount |
Number of Circuits 1 | Supplier Device Package SOT-25 |
Number of Inputs 2 | Package / Case SC-74A, SOT-753 |
Voltage - Supply 1.65V ~ 5.5V | Base Product Number |