XB3-24Z8UM
DigiKey Part Number
602-2131-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
XB3-24Z8UM
Description
RF TXRX MODULE 802.15.4U.FL SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
802.15.4 Zigbee® Transceiver Module 2.4GHz Antenna Not Included, U.FL Surface Mount
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
XB3-24Z8UM Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Antenna Type
Antenna Not Included, U.FL
Voltage - Supply
2.1V ~ 3.6V
RF Family/Standard
Current - Receiving
15mA
Protocol
Current - Transmitting
135mA
Frequency
2.4GHz
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C