XB24CZ7PISB003
DigiKey Part Number
602-1247-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
XB24CZ7PISB003
Description
RF TXRX MOD 802.15.4 TH SMD
Customer Reference
Detailed Description
802.15.4 Zigbee® Transceiver Module 2.4GHz Integrated, Trace Surface Mount
Category
Sensitivity
-102dBm
Antenna Type
Integrated, Trace
Not For New Designs
Memory Size
32kB Flash, 2kB RAM
Voltage - Supply
2.1V ~ 3.6V
RF Family/Standard
Current - Receiving
28mA ~ 45mA
Protocol
Current - Transmitting
33mA ~ 59mA
Modulation
DSSS
Mounting Type
Surface Mount
Frequency
2.4GHz
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C