XB24CDMWIT-001
DigiKey Part Number
602-1967-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
XB24CDMWIT-001
Description
RF TXRX MOD ISM>1GHZ WIRE ANT TH
Customer Reference
Detailed Description
General ISM > 1GHz Transceiver Module 2.4GHz Integrated, Wire Antenna Through Hole
Category
Sensitivity
-102dBm
Antenna Type
Integrated, Wire Antenna
Voltage - Supply
2.7V ~ 3.6V
Current - Receiving
31mA
RF Family/Standard
General ISM > 1GHz
Current - Transmitting
45mA
Modulation
DSSS
Mounting Type
Through Hole
Frequency
2.4GHz
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C