XB24CASIT-001
DigiKey Part Number
602-1894-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
XB24CASIT-001
Description
RF TXRX MOD 802.15.4RPSMA TH
Customer Reference
Detailed Description
802.15.4 Transceiver Module 2.4GHz Antenna Not Included, RP-SMA Through Hole
Antenna Type
Antenna Not Included, RP-SMA
Voltage - Supply
2.1V ~ 3.6V
Current - Receiving
31mA
Current - Transmitting
45mA
RF Family/Standard
Mounting Type
Through Hole
Frequency
2.4GHz
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C