MDS-150AAS24 BA
DigiKey Part Number
1145-1013-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MDS-150AAS24 BA
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 150W
Manufacturer Standard Lead Time
32 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
24V 150 W AC/DC External Desktop (Class I) Adapter Cord (Sold Separately) Input
Category
No Load Power Consumption
500mW (Max)
Operating Temperature
0°C ~ 40°C
Part Status
Active
Output Connector
Power DIN, 4 Pin
Cord Length
47.2" (1.20m)
Size / Dimension
6.69" L x 3.35" W x 1.57" H (170.0mm x 85.0mm x 40.0mm)
Voltage - Input
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output
24V
Current - Output (Max)
6.25A
Weight
1.7 lbs (771.1 g)
Power (Watts)
150 W