1812R-472J | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 1812R-472J |
Description | FIXED IND 4.7UH 448MA 1 OHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 25 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 4.7 µH Unshielded Inductor 448 mA 1Ohm Max 1812 (4532 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | 1812R-472J Models |
Category | DC Resistance (DCR) 1Ohm Max |
Mfr | Q @ Freq 50 @ 7.9MHz |
Series | Frequency - Self Resonant 35MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 7.9 MHz |
Material - Core | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case 1812 (4532 Metric) |
Tolerance ±5% | Supplier Device Package 1812 |
Current Rating (Amps) | Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) |
Shielding Unshielded | Height - Seated (Max) 0.134" (3.40mm) |