1812R-332J
DigiKey Part Number
DN42130JTR-ND - Tape & Reel (TR)
DN42130JCT-ND - Cut Tape (CT)
DN42130JDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1812R-332J
Description
FIXED IND 3.3UH 501MA 800 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3.3 µH Unshielded Inductor 501 mA 800mOhm Max 1812 (4532 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
1812R-332J Models
Category
DC Resistance (DCR)
800mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
50 @ 7.9MHz
Series
Frequency - Self Resonant
45MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
7.9 MHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Tolerance
±5%
Supplier Device Package
1812
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Shielding
Unshielded
Height - Seated (Max)
0.134" (3.40mm)