1812R-274J | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 1812R-274J |
Description | FIXED IND 270UH 129MA 12 OHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 25 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 270 µH Unshielded Inductor 129 mA 12Ohm Max 1812 (4532 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | 1812R-274J Models |
Category | DC Resistance (DCR) 12Ohm Max |
Mfr | Q @ Freq 40 @ 790kHz |
Series | Frequency - Self Resonant 4MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 790 kHz |
Material - Core | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case 1812 (4532 Metric) |
Tolerance ±5% | Supplier Device Package 1812 |
Current Rating (Amps) | Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) |
Shielding Unshielded | Height - Seated (Max) 0.134" (3.40mm) |