636L3C027M00000 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 636L3C027M00000 |
Description | XTAL OSC XO 27.0000MHZ HCMOS |
Manufacturer Standard Lead Time | 15 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 27 MHz XO (Standard) HCMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead |
Datasheet | Datasheet |
Category | Voltage - Supply 3.3V |
Mfr | Frequency Stability ±50ppm |
Series | Operating Temperature -20°C ~ 70°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Current - Supply (Max) 16mA |
Frequency | Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) |
Function Enable/Disable | Height - Seated (Max) 0.051" (1.30mm) |