QCS20M110AL
DigiKey Part Number
966-1523-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
QCS20M110AL
Description
RELAY TIME DELAY 20 MIN CHAS MT
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Off-Delay Time Delay Relay SPDT (1 Form C) Fixed, 20 Min Delay Chassis Mount
Category
Circuit
SPDT (1 Form C)
Manufacturer
Crouzet
Delay Time
Fixed, 20 Min
Series
Voltage - Supply
110VAC
Packaging
Box
Termination Style
Quick Connect - 0.250" (6.3mm)