QAS104K122D039
DigiKey Part Number
338-QAS104K122D039-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
QAS104K122D039
Description
FILTER RC 39 OHMS/0.1UF TH
Manufacturer Standard Lead Time
2 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RC EMI Filter 1st Order RC Snubber Network Channel R = 39Ohms, C = 0.1µF Radial
Category
Values
R = 39Ohms, C = 0.1µF
Manufacturer
Cornell Dubilier Knowles
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Series
Applications
EMI, RFI Suppression; High Pulse, DV/DT; Snubber
Packaging
Bag
Voltage - Rated
1200V (1.2kV)
Part Status
Active
Mounting Type
Through Hole
Type
RC Snubber Network
Package / Case
Radial
Filter Order
1st
Size / Dimension
1.600" L x 0.640" W (40.60mm x 16.30mm)
Technology
RC
Height
1.040" (26.40mm)