CDV19FF331JO3F
DigiKey Part Number
338-3145-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDV19FF331JO3F
Description
CAP MICA 330PF 5% 1KV RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
330 pF Mica Capacitor 1 kV Radial
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Lead Spacing
0.343" (8.70mm)
Capacitance
330 pF
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.650" L x 0.201" W (16.50mm x 5.10mm)
Voltage - Rated
1 kV
Height - Seated (Max)
0.512" (13.00mm)