CDV16FF821JO3F
DigiKey Part Number
338-3116-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDV16FF821JO3F
Description
CAP MICA 820PF 5% 1KV RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
820 pF Mica Capacitor 1 kV Radial
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CDV16FF821JO3F Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Lead Spacing
0.232" (5.90mm)
Capacitance
820 pF
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.461" L x 0.173" W (11.70mm x 4.40mm)
Voltage - Rated
1 kV
Height - Seated (Max)
0.500" (12.70mm)