104MACQRL150 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Cornell Dubilier Knowles
In Stock: 3.261
Datasheet
RC EMI Filter 1st Order Low Pass 1 Channel R = 150Ohms, C = 0.1µF Radial
What are EMI Filters?
104MACQRL150
DigiKey Part Number
338-2583-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
104MACQRL150
Description
FILTER RC 150 OHMS/0.1UF TH
Manufacturer Standard Lead Time
2 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
104MACQRL150 Models
Category
Values
R = 150Ohms, C = 0.1µF
Manufacturer
Cornell Dubilier Knowles
ESD Protection
No
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Packaging
Bulk
Applications
General Purpose
Part Status
Active
Voltage - Rated
125VAC
Type
Low Pass
Mounting Type
Through Hole
Filter Order
1st
Package / Case
Radial
Technology
RC
Size / Dimension
1.079" L x 0.440" W (27.40mm x 11.18mm)
Number of Channels
1
Height
0.657" (16.70mm)