CG-30SL1AC-05M
CG-30SL1AC-05M
CG-30SL1AC-05M
DigiKey Part Number
2671-CG-30SL1AC-05M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CG-30SL1AC-05M
Description
20IN. USB TYPE-C TO A DUAL SCREW
Customer Reference
Detailed Description
USB 5Gbps (USB 3.0, USB 3.x Gen 1, Superspeed) Cable A Male to C Male 1.64' (500.0mm) Shielded
Category
Specifications
USB 5Gbps (USB 3.0, USB 3.x Gen 1, Superspeed)
Mfr
Transfer Rate
5Gbps
Series
Wire Gauge
22 AWG, 30 AWG
Packaging
Bulk
Shielding
Shielded
Part Status
Active
Color
Black
Configuration
Features
2 Screw Locks
Length
1.64' (500.0mm)