CG-30ACTSSL-05M
CG-30ACTSSL-05M
CG-30ACTSSL-05M
DigiKey Part Number
2671-CG-30ACTSSL-05M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CG-30ACTSSL-05M
Description
USB 3.2 Gen 1 Single Screw Lock
Customer Reference
Detailed Description
USB 3.2 Gen 1 (USB 3.1 Gen 1, Superspeed (USB 3.0)) Cable A Male to C Male 1.64' (500.0mm) Shielded
Category
Specifications
USB 3.2 Gen 1 (USB 3.1 Gen 1, Superspeed (USB 3.0))
Mfr
Transfer Rate
5Gbps
Packaging
Retail Package
Wire Gauge
24 AWG, 30 AWG
Part Status
Active
Shielding
Shielded
Configuration
Color
Black
Length
1.64' (500.0mm)