3280-9SG-328
DigiKey Part Number
SC3150-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3280-9SG-328
Description
CONN PLUG FMALE 9POS GOLD CRIMP
Detailed Description
9 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Crimp
Features
Backshell
Current Rating (Amps)
5.6A
Number of Positions
9
Voltage Rating
600V
Cable Opening
0.280" ~ 0.290" (7.11mm ~ 7.37mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 115°C