LSA28-S1M2-S48
DigiKey Part Number
2210-LSA28-S1M2-S48-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LSA28-S1M2-S48
Description
COAX CABLE MCX TO SMA 4'
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial MCX to SMA 0.085" Flexible Cable 48.0" (1.2m) 4.0'
Length
48.0" (1.2m) 4.0'
Series
Cable Type
0.085" Flexible Cable
Packaging
Bulk
Cable Impedance
50 Ohms
Connector Impedance
50 Ohms
Style
MCX to SMA
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector
MCX Plug, Right Angle
Frequency - Max
6 GHz
Shielded
2nd Connector
SMA Plug
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C