DSC-15HMM-KIT
DSC-15HMM-KIT
DSC-15HMM-KIT
DigiKey Part Number
5412-DSC-15HMM-KIT-ND
Manufacturer
CompuCablePlusUSA
Manufacturer Product Number
DSC-15HMM-KIT
Description
CONN D-SUB HD PLUG 15POS SOLDER
Manufacturer Standard Lead Time
3 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Current Rating (Amps)
3A
Wire Gauge
20 AWG