ATV02W360B-HF
DigiKey Part Number
641-1664-2-ND - Tape & Reel (TR)
641-1664-1-ND - Cut Tape (CT)
641-1664-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ATV02W360B-HF
Description
TVS DIODE 36VWM 58.1VC SOD123F
Detailed Description
58.1V Clamp 3.44A Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-123F
EDA/CAD Models
ATV02W360B-HF Models
Category
Power - Peak Pulse
200W
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
36V
Voltage - Breakdown (Min)
40V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
58.1V
Base Product Number
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
3.44A