CSHB0520R-2R2M
DigiKey Part Number
4044-CSHB0520R-2R2MTR-ND - Tape & Reel (TR)
4044-CSHB0520R-2R2MCT-ND - Cut Tape (CT)
4044-CSHB0520R-2R2MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CSHB0520R-2R2M
Description
FIXED IND 2.2UH 7A 25.5 MOHM SMD
Detailed Description
2.2 µH Shielded Molded Inductor 7 A 25.5mOhm Max 2-SMD
EDA/CAD Models
CSHB0520R-2R2M Models
Category
Current - Saturation (Isat)
7.5A
DC Resistance (DCR)
25.5mOhm Max
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Size / Dimension
0.228" L x 0.205" W (5.80mm x 5.20mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)