CSHB0430R-220M
DigiKey Part Number
4044-CSHB0430R-220MTR-ND - Tape & Reel (TR)
4044-CSHB0430R-220MCT-ND - Cut Tape (CT)
4044-CSHB0430R-220MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CSHB0430R-220M
Description
FIXED IND 22UH 2A 272 MOHM SMD
Detailed Description
22 µH Shielded Molded Inductor 2 A 272mOhm Max 2-SMD
EDA/CAD Models
CSHB0430R-220M Models
Category
Current - Saturation (Isat)
2A
DC Resistance (DCR)
272mOhm Max
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Inductance
Supplier Device Package
0430
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.173" L x 0.165" W (4.40mm x 4.20mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)