CSHB0421-3R3M
DigiKey Part Number
4044-CSHB0421-3R3MTR-ND - Tape & Reel (TR)
4044-CSHB0421-3R3MCT-ND - Cut Tape (CT)
4044-CSHB0421-3R3MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CSHB0421-3R3M
Description
FIXED IND 3.3UH 5A 36.8 MOHM SMD
Detailed Description
3.3 µH Shielded Molded Inductor 5 A 36.8mOhm Max 2-SMD
EDA/CAD Models
CSHB0421-3R3M Models
Category
Current - Saturation (Isat)
5A
DC Resistance (DCR)
36.8mOhm Max
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Size / Dimension
0.173" L x 0.165" W (4.40mm x 4.20mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.083" (2.10mm)