CSHB0415-4R7M
DigiKey Part Number
4044-CSHB0415-4R7MTR-ND - Tape & Reel (TR)
4044-CSHB0415-4R7MCT-ND - Cut Tape (CT)
4044-CSHB0415-4R7MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CSHB0415-4R7M
Description
FIXED IND 4.7UH 3.8A 92 MOHM SMD
Detailed Description
4.7 µH Shielded Molded Inductor 3.8 A 92mOhm Max 2-SMD
EDA/CAD Models
CSHB0415-4R7M Models
Category
Current - Saturation (Isat)
3.8A
DC Resistance (DCR)
92mOhm Max
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Size / Dimension
0.173" L x 0.165" W (4.40mm x 4.20mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.059" (1.50mm)