CSD1013B-220M
DigiKey Part Number
4044-CSD1013B-220MTR-ND - Tape & Reel (TR)
4044-CSD1013B-220MCT-ND - Cut Tape (CT)
4044-CSD1013B-220MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CSD1013B-220M
Description
FIXED IND 22UH 3A 38 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µH Shielded Wirewound Inductor 3 A 38mOhm Max 4-SMD
Category
Current - Saturation (Isat)
4.3A
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
38mOhm Max
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Type
Wirewound
Inductance Frequency - Test
1 kHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
4-SMD
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.512" L x 0.413" W (13.00mm x 10.50mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.413" (10.50mm)