CSD0910B-3R3M
DigiKey Part Number
4044-CSD0910B-3R3MTR-ND - Tape & Reel (TR)
4044-CSD0910B-3R3MCT-ND - Cut Tape (CT)
4044-CSD0910B-3R3MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CSD0910B-3R3M
Description
FIXED IND 3.3UH 6A 11.5 MOHM SMD
Detailed Description
3.3 µH Shielded Wirewound Inductor 6 A 11.5mOhm Max 4-SMD
EDA/CAD Models
CSD0910B-3R3M Models
Category
Current - Saturation (Isat)
10.5A
DC Resistance (DCR)
11.5mOhm Max
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.394" L x 0.354" W (10.00mm x 9.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.394" (10.00mm)