CSD0910B-3R3M | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CSD0910B-3R3M |
Description | FIXED IND 3.3UH 6A 11.5 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 3.3 µH Shielded Wirewound Inductor 6 A 11.5mOhm Max 4-SMD |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CSD0910B-3R3M Models |
Category | Current - Saturation (Isat) 10.5A |
Mfr | Shielding Shielded |
Series | DC Resistance (DCR) 11.5mOhm Max |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Ratings AEC-Q200 |
Part Status Active | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Type Wirewound | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Material - Core | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case 4-SMD |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.394" L x 0.354" W (10.00mm x 9.00mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.394" (10.00mm) |