CSD0910B-220M
DigiKey Part Number
4044-CSD0910B-220MTR-ND - Tape & Reel (TR)
4044-CSD0910B-220MCT-ND - Cut Tape (CT)
4044-CSD0910B-220MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CSD0910B-220M
Description
FIXED IND 22UH 2.5A 51.6 MOHM
Detailed Description
22 µH Shielded Wirewound Inductor 2.5 A 51.6mOhm Max 4-SMD
EDA/CAD Models
CSD0910B-220M Models
Category
Current - Saturation (Isat)
3.2A
DC Resistance (DCR)
51.6mOhm Max
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
1 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.394" L x 0.354" W (10.00mm x 9.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.394" (10.00mm)