CSAD1010-330M
DigiKey Part Number
4044-CSAD1010-330MTR-ND - Tape & Reel (TR)
4044-CSAD1010-330MCT-ND - Cut Tape (CT)
4044-CSAD1010-330MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CSAD1010-330M
Description
FIXED IND 33UH 4A 87 MOHM SMD
Detailed Description
33 µH Shielded Molded Inductor 4 A 87mOhm Max 4-SMD
EDA/CAD Models
CSAD1010-330M Models
DC Resistance (DCR)
87mOhm Max
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.433" L x 0.378" W (11.00mm x 9.60mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.429" (10.90mm)
Current - Saturation (Isat)
5A