CSAD1010-220M
DigiKey Part Number
4044-CSAD1010-220MTR-ND - Tape & Reel (TR)
4044-CSAD1010-220MCT-ND - Cut Tape (CT)
4044-CSAD1010-220MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CSAD1010-220M
Description
FIXED IND 22UH 4.9A 58MOHM SMD
Detailed Description
22 µH Shielded Molded Inductor 4.9 A 58mOhm Max 4-SMD
EDA/CAD Models
CSAD1010-220M Models
DC Resistance (DCR)
58mOhm Max
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.433" L x 0.378" W (11.00mm x 9.60mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.429" (10.90mm)
Current - Saturation (Isat)
6A