CSAD1010-150M
DigiKey Part Number
4044-CSAD1010-150MTR-ND - Tape & Reel (TR)
4044-CSAD1010-150MCT-ND - Cut Tape (CT)
4044-CSAD1010-150MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CSAD1010-150M
Description
FIXED IND 15UH 6A 37 MOHM SMD
Detailed Description
15 µH Shielded Molded Inductor 6 A 37mOhm Max 4-SMD
EDA/CAD Models
CSAD1010-150M Models
DC Resistance (DCR)
37mOhm Max
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.433" L x 0.378" W (11.00mm x 9.60mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.429" (10.90mm)
Current - Saturation (Isat)
8A